RSS
niedziela, 17 maja 2009
Trinaste stoleti jak za dawnych lat, albo i lepiej
W sobotę w No Mercy grało XIII Stoleti, czeski zespół gotycko-rockowy. Myślę, że warto wspomnieć, bo to jedna z kapel, które towarzyszyły powstawaniu miasta Farewell, dawno, dawno temu, kiedy byłam młoda i... no, nadal jestem piękna, więc nie trzeba kończyć :). Klub upchany jak puszka sardynek, temperatura rodem z Doliny Śmierci, wypociłam chyba równo dwa litry wody, pół godziny czekaliśmy na otwarcie, ale opłaciło się. Powiem szczerze: Trinaste wrócili w wielkim stylu. Mają nowego basistę, co warto zaznaczyć - chłopak ciacho. Nowa dziewczyna od klawiszy chyba też, ale się nie znam. Ale to tak na marginesie, bo muzyka takoż very ok, nowe kawałki chwytliwe i w dobrym stylu, tekstów nie do końca rozumiem, muszę sobie kupić album. Trzeba chłopaków (i dziewczynę) wspierać, ciężki rock w naszej części Europy to przedsięwzięcie charytatywne.

Posłuchałam, poskakałam, cofnęłam się w czasie o.... kilka dobrych lat. Jak to dobrze, że znowu grają. Pobudza wyobraźnię. :)

21:23, notkostrony
Link Dodaj komentarz »
środa, 06 maja 2009
Celujący, jak to pięknie brzmi

Swego czasu uczestniczyłam w studium pomagisterskim pt. "Laboratorium Reportażu". Uzyskałam absolutorium, a potem w nieskończoność bujałam się z pracą dyplomową, mniej więcej z tych samych powodów, co z Mandalą. Jakiś czas temu praca została złożona (jej by-produktem okazała się nowela pt "Eter", która błąka się w tej chwili po obcych wydawnictwach specjalizujących się w mainstreamie), a dziś się obroniłam i to na piątkę z wykrzyknikiem.

Nie oblewałam ani nie świętowałam, bo mam masę roboty i tak naprawdę nie wiem, kiedy, ale mogę się chyba pochwalić.

Moi recenzenci: Marek Nowakowski (opiekun pracy dyplomowej) i Piotr Wojciechowski. Dwaj bardzo różni ludzie i bardzo różni pisarze, a jak wiadomo, w różnorodności tkwi siła. Serdecznie dziękuję :)

Dopadłam tanie wydanie Czarnoksiężnika z Archipelagu Le Guin, powtarzam sobie i pomrukuję radośnie. Jeżeli tylko Empik sprowadzi mi nową trylogię Mistrzyni, będzie pełnia szczęścia.

20:10, notkostrony
Link Komentarze (1) »