RSS
niedziela, 08 sierpnia 2010
Cyborgizacje i inne

Notka krótka i przelotna. Będę w tym roku na Euroconie i wygłoszę tam mój wykład o współczesnych cyborgizacjach, dość przekrojowy i raczej popularnonaukowy. Opowiem trochę o elektronicznych implantach, protezach i interfejsie mózg-komputer, zgodnie z moją nową obsesją. Pierwotny plan przewiduje mnie w sobotę o 13.00. Poza tym postaram się ułożyć jakiś scenariusz do pogrania na konwencie, ale proszę się nie spodziewać fajerwerków, nie prowadziłam od lat i nie będę miała na wakacjach dostępu do fluffu ("materiałów dla graczy").

Nie, nie porzucam tematu obcych planet. Ale następny wykład z tego cyklu obiecuję dopiero, kiedy wreszcie znajdą tę ziemiopodobną, czyli w ciągu najbliższych pięciu lat :P I nie, nie mówcie, że to niemożliwe. Lądowanie na Księżycu też miało być niemożliwe. Tak samo, jak Human Genome Project.

Cała fajność w realizacji rzeczy niemożliwych polega na tym, że nawet jeżeli cel jest nieosiągalny, po drodze pojawiają się wnioski i odkrycia, do których w normalnym trybie, próbując jedynie rzeczy możliwych, nikt by nie doszedł.

00:22, notkostrony
Link Dodaj komentarz »